• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/FACEBOOK
  • https://www.twitter.com/TWİTER

29 EKİM 2023

28/10/2023

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN


CUMHURİYETİMİZİN 100.YILI KUTLU OLSUN

Büyük bir gururla yüzüncü yılına eriştiğimiz Cumhuriyetimizin kuruluşunu her zamankinden daha farklı duygularla,sevinçle,coşkuyla kutluyoruz.Cumhurun kendi kendi yönettiği ve Faziletli bir yöneliş olan Cumhuriyetimizin genç nesillerimiz ellerinde ;
Vatan hainlerinin temizlendiği,milletimizin barış içinde müreffeh hayat sürdürdüğü,dostlarına,dünya mazlumlarına güven,düşmanlarına,dünya zalimlerine korku veren güçlü ve lider devlet ülküsü ile ebediyete uzanan nice nice yüz yıllar diliyoruz.

Cumhuriyet milletin kendini yönetme şeklidir. Cumhuriyet yönetiminde egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir. Atatürk’ün ifade ettiği gibi: “Türk ulusunun yaradılışına ve yaşantısına en uygun olan yönetim şekli Cumhuriyettir.” Atatürk bu sözüyle, Türk ulusuna yakışan yönetimin Cumhuriyet olduğunu belirtmiştir.

Milletimiz, tarihin birçok döneminde olduğu gibi Kurtuluş Savaşı’nda da en zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen, hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmamış, bağımsızlığından asla taviz vermemiş, neticede de inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü bağımsızlık mücadelesini, zaferle sonuçlandırmıştır.

Cumhuriyet, topyekün milletimizin azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş büyük bir eserdir.

Bu eser, büyük bir vizyonla daima ileriye bakan, özgüvenini sağlam tutan, heyecanla ve şevkle çalışan bir neslin, bugünkü nesillere armağanıdır.

Bizler, ilham kaynağımız olarak, bizi biz yapan manevi ve yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltecek, geçmişte olduğu gibi bugün de bunu tek yürek olarak haykıracak, milletçe el ele, gönül gönüle, geleceğe daha bir güvenle bakacağız.

Geleceğe yüksek hedeflerle emin adımlarla yürürken de; her alanda gelişmiş, bağımsız,üretken, zengin ve modern bir Türkiye, bizler için en büyük ideal olmaya devam edecektir.

Yeter ki gücümüzün, potansiyelimizin, kapasitemizin farkına varalım, birlik ve beraberliğimizi koruyalım.Bu günlerde ülkemiz ve yakın coğrafyamız üzerinde oyananan oyunların yoğunlaştığını ve bu oyunlara karşı her zamankinden daha fazla uyanık olmamızın gerekliliğini unutmayalım.

Atalarımızdan devraldığımız bu değerli mirası, aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek ülkemizi, sahtekar iki yüzlü sözde medeniyetlerle yarışmaya değil,dünyanın beklediği huzur iklimini gerçekleştirecek konumuna taşımaya kararlıyız.

Cumhuriyet’in geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan gurur verici atılım ve başarıları, her türlü zorlu engelin aşılması konusunda bizlere güç vermesi dileğiyle,

Cumhuriyetimizin kurulmasına,yaşamasına,yücelmesine katkı veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere herkesi saygı ve şükranla yad ediyor,şehitlerimize rahmetler diliyoruz.

YAŞASIN TÜRK MİLLETİ
YAŞASIN TÜRK DEVLETİ


21 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.835128.9507
Euro31.421631.5476
Hava Durumu
Takvim
whatsap
 REKLAMLAR  


WHATSAPP İLETİŞİMİ
EKLENMİŞTİR